Rodačka z Ledenic Lenka Janejšíková s manželem Mirkem žijí v Borovanech. „Jezdím každý rok, ale tentokrát ne, protože jsem žil v domnění, že když je trať rozkopaná, tak se letos nepojede. Teď jsme přijeli ke švagrovi a on se divil, že nemám mopeda. Ale jdeme fandit jemu a synovci, Stanislavu a Janu Bláhovým,“ svěřil se před sobotním startem 21. ročníku závodu mopedů Mirek Janejšík.

Soutěž se konala, byť bylo nutné kvůli rekonstrukci atletické dráhy změnit obvyklou trasu. K jízdě zručnosti s přemístěním naplněného kelímku a slalomem mezi kuželkami na čas se přihlásilo šestnáct jezdců, kterým fandil i 12letý Karel Benedikt z Třeboně. „Jsem tu u babičky a nejvíc se mi líbí Anděl, ten pán s trojkolkou,“ vyznal se Karel. Pionýra zná, protože na chalupě mají jeden po dědovi. „Jo, taky jsem na řádil na pincku,“ zavzpomínal taťka Josef Benedikt.

Na výstavě Klubu lodních modelářů se domácí Jáchym Kubín, který staví druhý rok, Tomáš Mráz, pro něhož je modelařina nejoblíbenějším z kroužků a navštěvuje ho tři roky, a Jiří Lhotka z Borovan pochlubili svými výtvory. Podle chlapců trvá sestrojení plastikového modelu tak rok, ale postavit dřevěný zabere tak dva roky. V každém případě musí mít člověk trpělivost.