Od 12. dubna 2021 je uzavřen v Českých Budějovicích Modrý most u Polikliniky Jih. „Důvodem je jeho oprava, která zahrnuje výměnu stávající vozovky včetně izolace. Dojde k demontáži původních mostních závěrů umístěných na jeho koncích. Dřevěné zábradlí se kompletně očistí a natře. Budou obnoveny polykarbonátové desky. Očista čeká i nosnou konstrukci. Poškozená místa budou ošetřena protikorozní ochranou,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec s tím, že práce budou stát 2,8 milionů korun. Pro pěší bude vždy jedna strana průchozí, záleží na postupu prací.

„Povrch vozovky na mostě je v dezolátním stavu a jeho opravu jsme delší dobu plánovali i s vědomím, že tam vzniknou dopravní komplikace, za které se všem omlouváme,“ dodává náměstek. Termín uzavírky je od 12. 4. 2021 do 31. 5. 2021.

Ukončena naopak byla částečná uzavírka v Okružní ulici, kde se stavěl teplovod z vrátecké výtopny do vznikajícího technologického parku. Doprava proto byla v posledních týdnech kyvadlově v části Okružní ulice řízena semafory. Nadále ale musejí řidiči počítat s tím, že u okružní křižovatky Okružní ulice s ulicí Generála Píky trvají práce na připojovacím pruhu z příštího logisticko - průmyslového areálu.