Slovní přestřelka, která se rozpoutala už v létě mezi radnicí a částí obyvatel Havlíčkovy kolonie, použila leckdy hodně ostrou munici. Radnice se hájila, že potřebuje nutně kvůli rekonstrukci Mánesovy ulice další dopravní spojení přes Malši. Odpůrci zprůjezdnění mostu se obávali toho, že původně dočasné mimořádné opatření se přes sliby radnice stane trvalým.


„Ukázalo se, že ten most je dobrou dopravní spojnicí mezi oběma břehy Malše,“ zhodnotil tento týden mimořádné opatření radnice náměstek primátora František Jelen. Vzápětí doplnil, že rada města předloží zastupitelstvu návrh na změnu směrné části územního plánu. To by umožnilo změnit dočasné opatření na trvalé.


Část obyvatel Havlíčkovy kolonie i jiných částí města s tím nesouhlasí. Například zastánce cyklodopravy ve městě Josef Cepák již dříve označil zprůjezdnění mostu za lízátko pro řidiče a varoval před ústupky autům. Někteří obyvatelé Havlíčkovy kolonie vyjádřili i obavu, že ze zdejších zelených ploch se stanou parkoviště pro polikliniku Jih.


Jiné části obyvatel Havlíčkovy kolonie ale zprůjezdnění nevadí. Vítají lepší spojení s městem, stejně jako ostatní řidiči, kteří si přes Modrý most zkracují cestu směrem na Novohradskou ulici.


O budoucnosti mostu rozhodne zastupitelstvo, které jediné smí změnit směrnou část územního plánu.