Stát se sirénou nebo námořníkem na Odysseově lodi a vyrazit na dobrodružnou výpravu, soutěžit na olympijských hrách či nakoupit na tržišti voňavé koření přímo z řecké amfory. To vše mohou zažít mladí návštěvníci na interaktivní výstavě Mega Řecko, která přijíždí do Českých Budějovic. K vidění bude v Kulturním domě Slavie od 24. dubna do 25. července.

„Děti se zde učí, tříbí své znalosti a přitom si hrají. Naše exponáty nevyžadují tiché prohlížení detailů, ale naopak dotýkání, komunikaci, aktivitu,“ vysvětluje zakladatelka projektu Karey Rawitscher. Každý víkend výstavu doprovodí tvůrčí dílny inspirované antickým Řeckem. Zájemci se budou moci stát keramikem či tkadlenou, nahlédnout do tajů astronomie či architektury a poznat mýtická stvoření.

Výstava je pro veřejnost otevřena od úterý do neděle, vždy od 10 do 18 hodin. Vstupné činí 60 korun, senioři a držitelé průkazu ZTP zaplatí 50 korun, cena zvýhodněného rodinného vstupného pro dva dospělé a maximálně tři děti je 200 korun.

Návštěvníci mohou také soutěžit o zájezd do Řecka. Jednou z doprovodných akcí bude Olympiáda na Sokolském ostrově, která přinese atmosféru řeckých her. Olympijský oheň se na ostrově rozhoří 23. června.