Podle místních obyvatel magistrát města naprosto podcenil situaci, když se rozhodl takto narychlo bez informování veřejnosti most otevřít automobilové dopravě, a navíc nedořešil úplně dopravní značení v této oblasti. „To, že s tím byla veřejnost seznámena až na poslední chvíli, je trestuhodné. A trestuhodné je i to, jak magistrát celou akci zabezpečil,“ vyjádřila se místní obyvatelka Růžena Vedralová, která už vznesla na dopravní odbor magistrátu dotaz ohledně přechodů pro chodce. Obává se o bezpečí dětí, které tudy každodenně chodí do školy.


„O víkendu tady jezdí hodně cyklistů a bruslařů, chodí tu spousta lidí, dětí, žen s kočárky, proč zprůjezdnění platí i o víkendu, kdy žádné zácpy ve městě nejsou?“ navrhoval další z místních Petr Keller.


O tom, že otevření Modrého mostu uleví dopravě na zatížené Mánesově a Lidické ulici, zdejší občané ale pochybují. „Pomůže to jen těm, kteří jedou z Rožnova sem do Havlindy, do Mladého a na Trhové Sviny. Mánesovce se příliš neuleví, jen se fronty přesunou o kousek dál,“ poznamenal Keller.

Magistrát si od tohoto dočasného opatření slibuje pravý opak, připouští však, že dopravní značení není v lokalitě ideální. „Není to úplně nejšťastnější řešení,“ konstatoval včera primátor města Juraj Thoma a dodal, že se bude radnice tímto dopravním řešením ještě dále zabývat.