„Petice okolo Modrého mostu už jsou takovým folklórem. Situace nás donutila, abysme Modrý most otevřeli v souvislosti s neutěšenou situací v Mánesově ulici,“ připomněl včera náměstek primátora František Jelen.


Podle Jelena má most všechny parametry potřebné pro automobilovou dopravu a nevidí důvod, proč k tomuto účelu Modrý most nevyužívat.
Část obyvatel Havlíčkovy kolonie se však proti otevření mostu postavila. Jednak připomněli zdejší usedlíci radnici dřívější sliby o tom, že bude využíván jen výjimečně a jednak vznesli dodatečné požadavky, například ohledně dopravního značení.


Jelen připustil závazek minulé radnice, že bude most využíván jen pro pěší a cyklisty, ale vzápětí dodal svůj názor, že by měl být most otevřen trvale. „Vůbec se tomu nechci bránit,“ zdůraznil Jelen. „Také dopravní řešení je zde podle našeho názoru dostatečné,“ uvedl náměstek primátora a konstatoval, že chování řidičů v lokalitě je především otázkou kázně. Zda budou či nebudou v místě dodržovat pravidla silničního provozu a pokyny dopravního značení.
„Petice podpořilo asi sto obyvatel Havlíčkovy kolonie. V porovnání s celými Českými Budějovicemi je to určitý vzorek, ale hodně malý. Českým Budějovicím to otevření hodně pomáhá,“ vyjádřil se Jelen.


Povolení provozu po Modrém mostu je zatím dočasné. „Současný stav je zatím přechodný a rada města se k němu určitě při svém jednání ještě vrátí,“ uvedla k možným budoucím jednáním o mostu tisková mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.