V těchto dnech se dopravní situace zlepšila, ale Modrý most stále řidiči mohou využívat.


„To si snad radnice dělá srandu, ne? Kritická doprava, jak pořád povídali, je dávno fuč a tady se pořád jezdí jakoby se nechumelilo,“ kroutí hlavou nad zprůjezdněným Modrým mostem obyvatel Havlíčkovi kolonie Petr Kosal.


Největší kritici dočasného dopravního řešení se ale nejspíše v nejbližší době změny nedočkají. Magistrát neplánuje most opět uzavřít. „Zatím se tam dělá monitoring, sledujeme například průjezdnost, plynulost dopravy, počet automobilů a podobně. Výsledky sledování bude město vyhodnocovat na podzim letošního roku, takže teď se s uzavřením mostu nepočítá,“ řekla včera narovinu tisková mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Auta už nevadí!

Lidé z „Havlindy“, kteří tehdy byli nejčastěji proti zprůjezdnění, si postupem doby na auta na mostě zvykli. Jedním z „uklidňujích“ faktorů, proč už nepoužívají tolik ostrých slov je také to, že zde pravidelně hlídkuje městská policie.


„Já tedy nejsem řidička, ale vždyť je to šikovné řešení, proč most zavírat? Mě to nevadí, že tady jezdí auta,“ pomyslela si jedna z místních důchodkyň. „Auto řídím a přes most jezdím. Vůbec mi to tedy nevadí, ale mohli by otevřít i druhý směr. Mohla byt tak lépe jezdit například do nemocnice,“ doplnila ji Květa Vidrlová.


Přitom ze začátku května byly reakce na puštění dopravy přes most diametrálně odlišné. „Můžeme jen doufat, že opatření bude dočasné anebo dočasné na 22 let? To už jsme ale jednou zažili,“ popisoval své pocity Vratislav Budín na straně Čtenář reportér.