Více jak patnáctiletá anabáze se sjezdem k motocentru bratrů Bratránkových se dočkala dalšího zvratu. Poté, co majitelé odmítli finanční kompenzaci, chystají se silničáři požádat o vyvlastnění.

„Majitelé předmětných nemovitostí s návrhy k odkupu předloženými ze strany Ředitelství silnic a dálnic nesouhlasili,“ potvrdil mluvčí ŘSD Jan Studecký.

BUDOU SE BRÁNIT

Podle Pavla Bratránka však byla nabídka silničářů neakceptovatelná a vyvlastnění se hodlá bránit i soudně. „Nabídli mi čtyři miliony a ještě takové podmínky, které byly nesplnitelné. Do šedesáti dnů po podpisu bych se musel vystěhovat. A kdybych se vystěhovat nestihl, veškeré vybavení by zlikvidovali na moje vlastní náklady“ uvedl Pavel Bratránek a dodal, že podle jeho názoru nastavilo ŘSD podmínky jako nesplnitelné záměrně.

Stát, zastoupený ŘSD, nyní podle Jana Studeckého nemá jinou možnost, než požádat o vyvlastnění pozemků. Vyvlastňovací řízení povede krajský úřad. Délka řízení se podle jeho slov nedá odhadnout, ale bude se jednat přinejmenším o měsíce.