Hodně před 17. hodinou se začali ve čtvrtek scházet fanoušci Banes Motoru České Budějovice na náměstí Přemysla Otakara II. v jihočeské metropoli. Radnice zajistila přímý přenos zápasu s Třincem o postup do semifinále hokejové extraligy.

I v mírném dešti se hned od počátku náměstím ozývalo tradiční: „Motor, Motor, Motor.“ Náměstí bylo zaplněné čím dál více, protože příznivci přicházeli i během zápasu, který začal v 17 hodin.

Martin Beránek v pravý čas zatáhl za záchrannou brzdu a byť faulem, zabránil svému jmenovci Růžičkovi v dresu Třince skórovat.
Motor dějiny nakonec nepřepsal, prohrál těsně v Třinci a sezona pro něj končí

Všichni byli zvědaví, jestli se podaří historický zvrat v sérii. Hokejisté Banes Motoru České Budějovice předvedli úžasný obrat, ze stavu 0:3 na zápasy srovnali na 3:3 a ve čtvrtek se v Třinci rozhoduje o případném postupu do semifinále. Motor by byl první, kdo by z 0:3 otočil.

Podle náměstka primátorky Petra Maroše se podařilo zajistit potřebná vysílací práva jak od extraligy, tak od O2, takže se fanoušci mohli sejít na náměstí k výjimečnému zážitku.

Ani zaplněné náměstí ale k vítězství Motoru nepomohlo. Hokejisté Banes Motoru České Budějovice prohráli v sedmém čtvrtfinále extraligového play off v Třinci 0:2, celkově 3:4 a sezoně pro ně skončila.