Kde na jihu Čech bourali motorkáři.Loňská bilance dopravních nehod motorkářů byla smutná, neboť při 156 neštěstích v našem kraji, která šetřili policisté, jich zemřelo šest. Podle jihočeského policejního mluvčího Milana Bajcury v minulém roce skončilo s těžkým zraněním 34 motorkářů a 125 s lehkým.

Tento rok se na silnicích kraje na jednostopém dopravním prostředku už také umíralo. Tragicky skončila neděle pro 43letého motocyklistu, jehož u Blažejovic na Prachaticku zřejmě přehlédl řidič volkswagenu. Když ho muž na motorce předjížděl, řidič vozu uhnul do jeho pruhu, aby předjel auto před sebou. Následky bočního střetu byly pro motorkáře osudné.

Do neděle letos bouralo 35 motorek a do statistik přibylo kromě jednoho mrtvého pět těžce a 19 lehce zraněných.

MÁME RÁDI MOTORKY
K loňskému silvestru bylo v kraji registrováno 75 659 strojů, které tvoří 12,9 % z celkového počtu 585 540 motorových vozidel.

V počtu motorek jsme krajsky v ČR na 5. místě i díky 25leté Lence Mikuláškové z Českých Budějovic. Sedmým rokem zažívá pocit svobody na litrové čtyřválcové Kawasaki ZX-10R. „Vždycky se mi motorky líbily, tak jsem si splnila sen. Jezdím většinou s přítelem, ale každý na své motorce. Nikoho nevozím, je to velká zodpovědnost,“ je si Lenka vědoma, že se může kdykoli cokoli přihodit. Sama bourala dvakrát, ale šlo jen o skluzy.

Však před rokem a půl se zabil mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem její kamarád. Oživovala ho. Láďa zemřel zbytečně vinou nezodpovědného řidiče. „Kde končil průběžný pruh, stála rumunská dodávka a snažila se otočit do protisměru. Vletěla mu do cesty a vytlačila ho do stromu,“ vzpomněla na těžké chvíle mladá motorkářka.