Podle vůdčí osobnosti vznikajícího prvoligového subjektu CB Hokej 2013 Radka Bělohlava je získání licence otázkou několika dní. „V pondělí se sejdou všechny zainteresované strany a situace by se měla definitivně dořešit. Snad už to všechno dopadne dobře," říká Radek Bělohlav s tím, že dřívějšímu přesunu licence bránily legislativní problémy.

Pokud  skupina CB Hokej 2013 koupí prvoligovou licenci od HC Motor, tak HC Mountfield slíbil odstoupit od smluv na pronájem Budvar arény. „Podmínky Mountfieldu známe, o všem víme, navíc všechny kroky koordinujeme s vedením města," ujistil Radek Bělohlav.

Druhou podmínkou HC Mountfield je, že město odkoupí všechny věci, které po Mountfieldu zůstaly v Budvar Aréně. Podle náměstka primátora Miroslava Jocha jde především o vybavení kanceláří 
a bufetů. „Podle tří posudků soudních znalců by maximální cena měla být jeden a půl milionu korun, ale může být i nižší," upřesnil s tím, že město je připraveno na tuto dohodu přistoupit.

Podle zástupce fanklubu Pavla Vágnera by měla být uvedená dohoda s Mountfieldem poslední daní, kterou by mělo město zaplatit. „Jestli to má být poslední okamžik celé kauzy, ať jim ty peníze dají a je konec," uvedl Pavel Vágner. Dodal ještě, že by pochopil, pokud by mělo jít o vybavení pro hráče, jinak by věci nejraději vyházel před halu.