Podle předpovědi meteorologů to ale nevypadá, že by mráz měl v příštích dnech skončit. Od pátku by sice už teplota neměla klesat pod -10 stupně, přesto se výrazně neoteplí.

Ve středu bude jasno nebo skoro jasno, dopoledne i večer ojediněle nízká oblačnost nebo mrznoucí mlhy, zejména v Pošumaví. Nejvyšší denní teploty vystoupají na -4 až -1 °C, a to i na horách. V noci na čtvrtek čekejme teploty okolo -10 až -13 °C. Ve čtvrtek nejvyšší denní teploty budou mezi -4 až -1 °C, na horách -3 až 0 °C. V pátek se může objevit sněžení, bude oblačno až zataženo, nejnižší noční teploty -3 až -7°C, nejvyšší denní -3 až 1 °C.

Chladno může potrápit nejen zimomřivější osoby. Jak upozorňují meteorologové, naštěstí je možné jeho vliv předvídat a připravit se na něj. Podívejte ZDE.

Podle čtenáře Deníku Vítězslava Bízka na Prachaticku v úterý 9. ledna ukázala teplota -21 stupňů. „Na meteorologické stanici v Chrobolech v úterý ráno teplota málem pokořila minus 21 stupňů. Což bylo dnes nejméně v Česku, tak jako ve zmiňované Osoblaze,“ napsal čtenář v úterý redakci.