Jde o žárlivost, vydírání nebo vyřizování účtů mezi manžely? Jejich vztah už dávno ztratil smysl a jediným pojítkem je nahromaděný majetek.

V pondělí 20. března večer vysílá Česká televize (ČT) v pořadí již 12. epizodu krimiseriálu Místo zločinu České Budějovice. Tentokrát ji tvůrci nazvali Čtyřicet růží, režíroval ji Jiří Chlumský a diváky opět čeká napínavý děj i zápletka, to vše v kulisách známého českobudějovického přístavu.

V pořadí 6. díl krimiseriálu Místo zločinu České Budějovice filmaři natáčeli převážně v krajském města a jeho okolí. Epizodu nazvanou Kvadratura muže uvidí diváci České televize v pondělí 6. února ve 20 hodin.
VIDEO: Nové Místo zločinu České Budějovice je tu, u Vltavy najdou tělo na kusy

Jak informoval autor námětu a producent Martin Froyda, předposlední díl detektivního pořadu ČT bude velmi zajímavý. „Většina děje se odehrává na okraji Českých Budějovicích v marině České Vrbné, hlavní protagonisté slaví na výletním parníku kulaté narozeniny a zakotví zde v přístavu,“ uvádí.

Reálná agentura

A co se tam nestane? Vražda. V lokalitě u jezu natáčeli tvůrci už 6. díl, Kvadraturu muže. Nyní se však štáb posunul o několik set metrů výše nad jez. Mrtvou je tentokrát hosteska najatá agenturou, tělo najdou v umělém kanálu plavat paddleboardisté. „Začíná opět vyšetřování jihočeské mordparty vedené Karlem. Nechali jsme se inspirovat skutečnou agenturou, která se zabývala poněkud kontroverzním podnikáním, vraždu jsme si však domysleli,“ naznačuje Froyda.

Zdroj: Lenka Pospíšilová

Ústředním tématem jsou vztahové intriky a láska. Na narozeninovou party najaté dívky nejsou obyčejné hostesky. „Vyklubou se z nich trochu jiné společnice, nejde ale o erotické služby, to bych nerad prozrazoval, ale dojde tam k zásadnímu zvratu,“ napíná autor námětu.

Další díl Místa zločinu České Budějovice uvidí diváci ČT v pondělí 13. března, režíroval ho Jiří Chlumský a nese název Zelená horečka.
Kopáči vltavínů i balkánští hledači pokladů. Místo zločinu se točilo u Nesměně

Dále se prý rozvíjí příběh Karla, který před policejní budovou v minulém díle potkal zvláštní dívku se psem, která se ho pokoušela balit a představila se jako Divá Bára. „Pak se tam objeví jako jedna z podezřelých,“ dodává Martin Froyda.

Natáčení bylo super

Natáčení si pochvaluje i manažerka společnosti Rezidence Malše Life & Boats s.r.o., Linda Hetešová, která již dříve Deníku potvrdila, že jejich společnost štábu zapůjčila nejen kavárnu Vlnna, ale i prostory kolem přístaviště. "Spolupráce s filmaři byla pro nás obohacující a samozřejmě napínavá. Bylo pro nás zajímavé sledovat celé natáčení, jeho atmosféru a být součástí profesionality a lidskosti nejen herců, ale i celého filmařského týmu," popsala své dojmy.

Pět dní podle ní filmaři strávili v přístavu České Vrbné (od 8. do 12. května minulého roku), kde jejich společnost provozuje infocentrum InfoPointVltava. "Samotné detaily prozradit nemůžeme. Troufám si ale si tvrdit, že štáb České televize byl maximálně nadšen z celého pojetí, spolupráce, krás Jihočeského kraje a prostředí," podotkla Linda Hetešová.

V pondělí 13. února uvede Česká televize (ČT) v pořadí již 7. díl krimiseriálu Místo zločinu České Budějovice. Epizoda Kniha hříchů se natáčela převážně na Strakonicku v malebné lokalitě zámku Blatná, o režii se tentokrát postaral Jan Hřebejk.
Policejní pes si zahrál v seriálu Místo zločinu České Budějovice. Vypátral vraha

Co bude příště? Poslední 13. díl série uvidíme na TV obrazovkách v pondělí 23. března a jmenuje se Žeton. Napsal ho scénárista Martin Bezouška a režíroval Jiří Chlumský. Vražda vyhazovače malého bordelu kousek od německých hranic dovede kriminalisty k nečekanému rozuzlení se silně emotivním podtextem. Karlovi se zároveň podaří odkrýt chybějící dílek skládačky vlastní minulosti a učinit důležité životní rozhodnutí.