Mluvčí policistů Milan Bajcura uvedl, že hlubočtí policisté zjistili informace a díky dobré místní a osobní znalosti okamžitě dojeli k bydlišti muže (1990). „Vstupní dveře byly zamčené, za nimi slyšeli tiché chrčení se žádostí o pomoc. Policisté násilně vstoupili do bytu, kde našli muže na podlaze. Kolem krku měl omotaný provaz se smyčkou, obličej měl zbarvený do rudé barvy s promodralými rty,“ popsal mluvčí.

Jak dále mluvčí Bajcura řekl, policisté smyčku z krku odřízli a po poskytnutí první pomoci přivolali záchranku. „Lékař konstatoval, že policisté muži zachránili život, za což jim patří obrovský dík a respekt,“ dodal mluvčí.

Mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura: „Policisté v podobných případech zasahují s okamžitým nasazením, vědí si v daných situacích vždy rady, a to i díky pravidelným školením zásad první pomoci. Nejenže jsou vybaveni mobilní lékárničkou, ale některé útvary v kraji disponují automatickým externím defibrilátorem, který vozí jak ve služebních vozidlech, tak na policejních lodích.“