Policejní operační důstojník vyslal v pondělí, krátce před jednou hodinou odpoledne, policejního psovoda se služebním psem Miníkem do okolí ulice E. Rošického v Českých Budějovích. To proto, aby se zapojili do pátrání po muži, který měl v úmyslu spáchat sebevraždu.

Mluvčí policie Lenka Krausová přiblížila: „Na místě už v lesních porostech a okolí tamních rybníků pátrali policisté z Hluboké nad Vltavou, oddělení hlídkové služby a kolegové ze Čtyřech Dvorů. Terén v místě je však špatně přístupný a do některých míst bylo velmi obtížné se dostat.“

Policejní pes Miník ale dokázal zachytit stopu a tu společně s policejním psovodem následoval.

V pondělí 13. února uvede Česká televize (ČT) v pořadí již 7. díl krimiseriálu Místo zločinu České Budějovice. Epizoda Kniha hříchů se natáčela převážně na Strakonicku v malebné lokalitě zámku Blatná, o režii se tentokrát postaral Jan Hřebejk.
Policejní pes si zahrál v seriálu Místo zločinu České Budějovice. Vypátral vraha

„Za několik stovek metrů pes v lesním porostu nalezl muže, který byl pod vlivem alkoholu, nešťastný. Policejnímu psovodovi řekl, že nemá pro co žít a ani nechce, aby ho hledali a zachraňovali. Policisté na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která si muže převzala k dalšímu ošetření,“ uvedla Lenka Krausová s tím, že pro tuto chvíli má tedy příběh dobrý konec.