„Skupina šestnácti mladých Američanů absolvuje cestu kompletně na jízdních kolech, přičemž na speciálních nákladních bicyklech táhne i celé vybavení včetně basy a zesilovačů,“ napsal sobotní pasovský deník PNP.

Turné nese název „Pleasant Revolution Bicycle Music World Tour“. Při hraní se střídá šest uskupení hrajících folk, rock, reaggae a hip–hop.
„Samozřejmostí pro mladé muzikanty je, že nejen při cestách ke koncertům, ale i při vystoupeních produkují co nejméně COŖ. Proto také elektřinu pro zesilovače vyrábějí šlapáním do pedálů,“ uvedl list. Jak řekl 30letý Joey Chang ze San Franciska, jde o přestavěné bicykly, na nich pak proud „vyšlapávají“ dobrovolníci z publika. Nejsou prý ale nějak ideologicky přísní a netvrdí, že každý motorista je zlý, píší PNP a citují Changa, že chtějí jen ukázat, že jízda na kole je zábavná. Při pomalém rytmu takového pohybu lze podle něho život víc vychutnávat, pokračuje deník.

Uzavírá, že peníze, které při koncertech „Ninjové“ vydělají, stačí tak na pokračování v turné. „Většinou hrají za jídlo a nocleh. Joey Chang přesto říká, že turné dosud probíhá velkolepě.“ Kapela při něm vystoupila také 10. července v Praze na náplavce u Výtoně, v centru Bajkazyl a v Troji, předtím hostovala v Kolíně a v Hradci. Z Čech mířila do Drážďan a do Berlína. Po Pasově vystoupí 7. a 8. srpna ve Vídni, pak jede do Budapešti, Lublaně, Marseille, Toulouse, Barcelony, Pamplony atd. a končit má 30. října v Lisabonu.