Lidé s roztroušenou sklerózou podle Věry Švábové z organizace Roska špatně nesou současnou covidovou situaci. "Kvůli tomu, že mají potíže s pohybem a nemohli se stýkat, u nich docházelo k ještě větší sociální izolaci. To na ně mělo neblahé psychické následky,“ vysvětlila za Rosku, která v kraji společně s Nadačním fondem IMPULS benefici uspořádala.

Jedním z cílů akce bylo pomoci pacientům, aby se se současnou situací lépe vypořádali. Slunečnice jsou symbolem lidí s roztroušenou sklerózou. „Stejně jako se slunečnice otáčí za sluncem, tak i lidé s roztroušenou sklerózou se upínají k naději na plnohodnotný život,“ přirovnala Věra Švábová.

Robotické sekačky jsou cennými pomocníky při kosení svahů dálnice D3. Dálkově je ovládají zaměstnanci Střediska správy a údržby dálnic z Chotovin.
Jejich revírem je D3. Podívejte se, jak pracují robotické sekačky v praxi

Akce trvající do 17 hodin se uskutečnila u příležitosti Světového dne roztroušené sklerózy. Kromě rozdávání slunečnic čekala na návštěvníky kolemjdoucí i živá hudba. Rozsviťme Budějce se v jihočeské metropoli konaly po roční pauze, kterou způsobila pandemie koronaviru. „Snažíme se zvýšit povědomí o roztroušené skleróze, za níž lidé nemohou. A to jak mezi pacienty, tak i mezi zdravými lidmi. Pandemie koronaviru je pro řadu pacientů velmi psychicky náročná, přišli o možnost scházet se i společně cvičit. Podpůrné akce, jako je Rozsviťme ČR, jsou proto důležitější než kdy dříve,“ poznamenala Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS.