Užít si sněhu v sobotu do Hojné Vody vyrazili se sáněmi a svými dětmi Aničkou a Honzíkem Lenka a Jan Mikolášovi z Borovan. „Vydali jsme se na výlet za sněhem, když už konečně napadl," smáli se mladí manželé. „Je dobře, že sníh napadl na Vánoce, i když bílo mohlo být už na Štědrý den. Jinak mi ale teplá zima moc nevadí," řekla Lenka Mikolášová.

Její manžel vyšším zimním teplotám příliš neholduje. „Radši mám pravou zimu, ale silnice bez ledovky," doplnil s úsměvem.

Výletníků bylo o víkendu v oblasti mezi Dobrou a Hojnou Vodou mnoho. „Je znát, že napadl sníh. Ten sem lidi láká," libovala si v sobotu Vlaďka, která pracuje jako servírka v Hotelu Hojná Voda. Své příjmení prozradit nechtěla.

„Jen na běžky to ještě není, to by bylo hostů ještě více," doplnila. Zoufat si ale nemusí, třeba na silvestrovskou noc je hotel s deseti pokoji už plně obsazen. „Přijíždějí sem lidé z celé republiky, tu a tam se ubytuje i některý Jihočech," doplnila Vlaďka, která ale osobně pravému zimnímu počasí příliš neholduje. „Hlavně na silnicích mi sníh vadí. Člověk je zhýčkaný z Budějovic a když pak přijede do práce sem, skoro na konec světa, je to za volantem o nervy. Vrtulník nám sem bohužel ještě nepořídili," smála se servírka. „Ale vždy jsem zatím dojela. Silnici tady udržují dobře, i kvůli autobusům, které sem zajíždějí," dodala.

Vyjde-li předpověď meteorologů, mohli by lidé do Novohradských hor brzy vyrazit i s běžkami. Sněžit totiž má i nadále, byť nijak vydatně. „Ovšem na začátku nového roku by k nám měl proudit teplejší vzduch od západu a jihozápadu, který s sebou zřejmě přinese oblevu," tlumil včera nadšení běžkařů Jaroslav Hintermüller z Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích. „Ale je to ještě daleko, třeba se předpověď změní," dal přece jen sportovcům alespoň malou naději.