close Pavel Ždych, České Budějovice. info Zdroj: Deník/ Edwin Otta zoom_in Pavel Ždych, České Budějovice. Do údolí Lužnice na Táborsko jezdí Pavel Ždych od dětství. Ještě neděli využil rodilý Budějčák pěkné počasí k sezónním pracím. "Pálil jsem staré odřezané větve," přiblížil Pavel Ždych, co se v tuto dobu musí po zimě stihnout, aby byla chata připravena na další odpočinkové pobývání. Jenom ohlášené omezení pohybu ale chataře do kouzelného údolí nevyhnalo.

"Stejně bych tam jel. Jsem tam skoro každý týden na víkend," říká Pavel Ždych o místě, kam jezdí pravidelně i další členové rodiny. "Vadí mi, že budu zavřený v Budějcích," připouští činorodý usměvavý muž, že vládní opatření pocítí.

A myslí si, že podobný zásah s omezením pohybu měl přijít dříve a komplikace s nárůstem nemocných koronavirem nemusely nastat v době, kdy začíná jaro. "Kdyby to takhle zavřeli v lednu, nemusely jsme teď mít tolik případů," míní Pavel Ždych.

Přes hranice okresu se ale možná dostane, protože služebně občas musí mimo Českobudějovicko. "Když střídám kolegu," řekl ještě v neděli Pavel Ždych, který pracuje jako řidič a rozváží mlékařský sortiment. A doplnil, že potřebný formulář by mu zřejmě dali v práci.