Řidiči, kteří od pondělí 22. května pojedou po dálnici D3 z Českých Budějovic nebo třeba Tábora na Prahu, musejí počítat s opravou dálnice na pomezí Jihočeského a Středočeského kraje.

Podle Adama Kolouška z tiskového oddělení Ředitelství silnic a dálnic ČR bude v pondělí zahájena oboustranná oprava dálnice D3 v úseku mezi kilometry 62,3 – 70,7. „Jde o úsek dálnice mezi Chotovinami a Mitrovicemi. Samotná stavba pak zasahuje do Jihočeského i Středočeského kraje. Dálnice už v řešeném úseku vykazuje řadu závad jako například trhliny na povrchu vozovky, výtluky nebo příčné nerovnosti. Během 60 dní trvající opravy pak dojde k odstranění všech zjištěných závad a budou obnoveny konstrukční vrstvy vozovky, a to jak na silnici, tak i na mostech v opravovaném úseku," přiblížil chystané práce Adam Koloušek.

Součástí stavby je i oprava povrchu na mimoúrovňové křižovatce Chotoviny a stavební úpravy povrchu na odpočívce Mitrovice.

"Po dobu opravy musí řidiči počítat s omezením provozu. Doprava bude vedena pouze jedním jízdním pruhem v obou směrech," upozornil Adam Koloušek. V rámci některých etap opravy dojde k uzavření jednotlivých větví MÚK Chotoviny.

Pro Ředitelství silnic a dálnic ČR provede stavební úpravy společenství firem „D3 oprava AB vozovky“ složené z firem MI Roads a.s., BES s.r.o., Subterra a Dömper za cenu 218 mil. Kč bez DPH.