I na letošním ročníku nemohly chybět dílničky, které byly tentokrát umístěné nejenom tradičně v prvních třídách, ale také na prvním stupni v přízemí. Zde si mohli všichni vyzkoušet kreslení voskem na vyfouknutá vajíčka, u toho nám pomáhaly naše „školní babičky“. Všem to moc šlo a co je nejdůležitější, všechny to moc bavilo.

Paní učitelka Svitáková a paní vychovatelka Dvořáková si připravily pro děti vyrábění jarních brček na pití. Brčka vypadala jako krásně rozkvetlé tulipány. Ve vedlejší třídě si mohly děti vyrobit veselé sovičky ze šišek v dílně paní učitelky Šimkové.

Naši návštěvníci si také mohli zasadit hrášek, pomáhaly jim paní učitelky Mikešová a Tvarohová. Veselý obal se zajíčkem na květináček si pak udělali u paní učitelky Preuslerové a Prášilové. U paní učitelky Korbelové a Kropáčkové jste si mohli zkusit vytvořit velikonočního zajíčka na vajíčko. Krásnou holubičku si odnášely děti z dílničky paní učitelky Jakešové, kde menším návštěvníkům pomáhala paní asistentka Marešová.

Ve školní kuchyňce pomáhali naše „babičky“ s pečením jidášů. Děti si mohly zkusit i uplést pomlázku nebo vyrobit píšťalku z proutků u našeho „školního dědečka“.

Školní zahrada ožila soutěžemi o nejrychleji proběhnutou překážkovou dráhu s vajíčkem na lžičce. O spravedlivé soutěžení se staraly paní učitelky Olejníčková a Ondřichová.

A ani v letošním roce nemohla chybět Fantovácká kavárna a prodej buchet a dobrot, o které se postaraly naše maminky, babičky a v některých případech i tatínkové. Moc jim za jejich pomoc děkujeme. V kavárně obsluhovali naši šikovní pomocníci a pomáhaly jim paní učitelky Benešová, Tomášová a Papoušková. U paní asistentky Sojkové si mohli všichni koupit krásné náušničky.

Asi nejvíc živo bylo u ohniště, odkud se linula vůně opečených špekáčků. O „plný servis“ se starali páni učitelé Kozák a Vraspír a paní učitelka Svobodová.

Tím vším jsme přivolali jaro a teď už můžeme jenom zavolat: "Jaro už je tu!"

Veronika Zasadilová, paní učitelka ze Základní školy Fantova v Kaplici