S návrhem na přejmenování Sedlářské ulice v Rožnově předstoupí před magistrát Vladimír Vopalecký z Budějovic. Muž, jenž se už několik let zasazuje o vybudování památníku letcům RAF na Senovážném náměstí, ji chce nechat pojmenovat po americkém stíhacím pilotovi Raymondu F. Reuterovi. Ten byl na konci druhé světové války zasažen palbou z letiště v Plané a zahynul nedaleko Boršova, kde má dnes pomník.

„Tito hrdinové za nás nasazovali životy a přitom už nám je dnes v Budějovicích nic nepřipomíná. Myslím tedy, že pojmenovat po nich nějakou ulici, by bylo velice záslužné," zdůvodnil Vopalecký svůj záměr. Dodal, že Sedlářskou ulici v nové zástavbě na samém okraji Rožnova si vybral hlavně proto, že není ještě zcela dokončená. V budoucnu se  údajně plánuje její prodloužení až do Nového Roudného. „Domnívám se, že je to vhodné místo. S pár lidmi jsem tam mluvil, někomu se to líbilo, ale jiní se bránili," poznamenal Vladimír Vopalecký. Pokud k přejmenování ulice někdy skutečně dojde, bude to pro místní znamenat velké komplikace. Kvůli změně adresy by si totiž museli nechat udělat kompletní nové doklady, pojistky či smlouvy.

„Osobně bych se tomuto návrhu nebránil, ale určitě by se o tom tady mělo udělat nějaké jednání, protože se nepochybně najdou lidé, kteří s tím souhlasit nebudou, " reagoval v úterý jeden z obyvatel ulice Jan Šmíd.

Názvy budějovických ulic a veřejných prostranství má na radnici na starosti odborná pracovní skupina. V čele stojí primátor Juraj Thoma, kromě něj jsou v týmu třeba architekt nebo historik. Pokud schválí jakýkoliv návrh, postoupí ho nejprve radě města a následně se jím zabývají ještě zastupitelé. Právě ti mají podle mluvčí magistrátu Jitky Welzlové rozhodující slovo. „Snahy o přejmenování ulic často naráží na nesouhlas obyvatel, protože je spousta práce třeba s výměnou dokladů. Pokud tedy někdo takový návrh předkládá, měl by mít souhlas lidí, kteří tam bydlí," řekla mluvčí.