Podle náměstkyně Ivany Popelové budou nové semafory synchronizované s křižovatkou v ulici Na Dlouhé louce. A díky semaforům se bude bezpečněji odbočovat z Husovy třídy a na ni. „Momentálně je křižovatka trojramenná  a do budoucna se s ní počítá jako s křižovatkou čtyřramennou," říká náměstkyně primátora Ivana Popelová s tím, že čtvrtým ramenem bude odbočení na parkoviště v areálu Výstaviště, proti ulici A. Sovy.

Náměstkyně primátora připojuje, že mimo výstavní akce bude zmíněné  parkoviště sloužit i jako záchytné. Kvůli tomu také přibudou semafory. „Kapacitně by bylo zejména levé odbočení z areálu výstaviště problém, proto je navržena nově světelná křižovatka," vysvětluje Ivana Popelová budoucí dopravní poměry a dodává, že chystaný nový dům poblíž křižovatky s několika desítkami bytů pro automobilový provoz problémem není.

Člen dopravní komise rady města Stanislav Rataj se ale pozastavuje nad tím, že změny křižovatky se zatím neprojednávaly v komisi. „Přibližně před rokem jsme projednávali situaci v souvislosti s novým bytovým domem," říká Stanislav Rataj, ale upozorňuje, že další informace o chystaných úpravách na komisi nikdo nepřinesl. Svým významem by si to ale podle něj lokalita zasloužila.

Podle Stanislava Rataje je přitom důležité, aby Husova třída byla dopravně řešena jako jeden celek. U výstaviště se například chystá proti hlavní bráně nový přechod se středovými ostrůvky, novou podobu dostanou zastávky městské hromadné dopravy.

V křižovatce  Husovy třídy a ulice A. Sovy se připravují úpravy kvůli třem subjektům – městu, investorovi bytového domu poblíž křižovatky a Výstavišti České Budějovice. Podle náměstkyně primátora Ivany Popelové je nejdál v přípravných pracích budějovická radnice. „V tuto chvíli má město vydané pravomocné uzemní rozhodnutí, které se ale bude muset částečně změnit," říká Ivana Popelová s odůvodněním, že nové napojení ulice A. Sovy bude znamenat drobný posun hrany zastávky městské hromadné dopravy a přesunutí trakčního sloupu.

Další dva stavebníci v lokalitě zatím územní rozhodnutí pro úpravy, které se týkají jejich projektů, nemají. Křižovatka by se podle náměstkyně primátora mohla předělávat již letos po výstavě Země živitelka nebo na jaře příštího roku.

Na dotaz Deníku, zda nové semafory nebudou brzdit dopravu v Husově třídě odpověděla Ivana Popelová, že Husova třída je městská komunikace, jejímž hlavním cílem je obsloužit bezpečně dopravně své okolí. „To nová křižovatka umožní," zdůraznila náměstkyně primátora.

Křižovatka bude synchronizována s dominantní křižovatkou na Dlouhé louce. Proměnit se má časem v Husově třídě třeba i křižovatka u Dlouhého mostu, nyní je pro to hotova studie dopravního řešení.