Bude to první Pavlova oficiální návštěva kraje od zvolení. Předchozí prezident Miloš Zeman byl naposledy na oficiální návštěvě jižních Čech v červnu 2017, jezdil také na budějovický agrosalon Země živitelka, kde byl naposledy loni.

V první den návštěvy 18. července půjde prezident na návštěvu do firmy Koh-i-noor Hardtmuth v Budějovicích, setká se hejtmanem, jihočeskými poslanci a senátory, zastupiteli, starosty či řediteli nemocnic. Odpoledne si prohlédne jihočeské letiště v obci Planá u Českých Budějovic, odkud začnou létat první lidé na dovolenou v srpnu. Úterní večer stráví na benefičním divadelním představení na otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Jeho výtěžek je určený na podporu budějovického centra Arpida, jež poskytuje rehabilitaci lidem se zdravotním postižením.

Letiště České Budějovice se chystá na historicky první let dovolenkářů do turecké Antalye.Letiště České Budějovice se chystá na historicky první let dovolenkářů do turecké Antalye. Prohlédne si ho i prezident Petr Pavel.Zdroj: Letiště České Budějovice

Ve středu 19. července si prohlédne hrad a zámek Český Krumlov, divadelní amfiteátr v Hořicích na Šumavě, kde se hrávají pašijové hry. Odpoledne se setká v Černé v Pošumaví se starosty okolních obcí, v Dolní Vltavici pak uvidí ukázky práce vodních záchranářů a Jihočeské brigády záchranných psů.