Na Jihočeské univerzitě začal tento týden již sedmý ročník tzv. International Staff Week, tedy týdenního školení pro zaměstnance oddělení mezinárodních vztahů zahraničních univerzit. Potrvá do 29. 11. 2019.

Podle Diany Kocábkové, odborné referentky zahraničního marketingu, hostí Jihočeská univerzita skupinu osmnácti zahraničních kolegů a kolegyň ze současných i budoucích zahraničních partnerských univerzit z různých zemí světa. "Konkrétně z Estonska, Polska, Ruska, Finska, Španělska, Turecka, Maďarska, Litvy, Lotyšska a Německa," vyjmenovala zúčastněné země Diana Kocábková.

Program mezinárodního týdne, který Jihočeská univerzita pro hosty připravila, je pestrý a zahrnuje přednášky, prezentace, workshopy a další zajímavé doprovodné akce. "Především ale přináší možnost setkávání se se zástupci zahraničních univerzit a sdílení pracovních i osobních zkušeností. Během programu se účastníci seznámí s Jihočeskou univerzitou, jejími fakultami a ve volném čase budou mít také možnost navštívit významná místa a města regionu, jako je například Český Krumlov a České Budějovice. To vše v době, kdy začíná adventní čas a tradiční vánoční trh," říká Diana Kocábková, podle které si tak účastníci mezinárodního týdne budou moci vychutnat nejen kouzelnou předvánoční atmosféru města, ale také pestrý program připravený pracovníky univerzity a českými i zahraničními studenty.

Interaktivní workshopy zahrnuté v programu budou věnovány tématům Digitalizace programu Erasmus+, Spolupráce s ESN (Erasmus Student Network) na rozvoji mezinárodního prostředí JU a současné praxi fakult JU v oblasti studia programů tzv. dvojího diplomu. V průběhu celého týdne budou mít účastníci mezinárodního týdne a zájemci z Jihočeské univerzity možnost nejen na tato témata diskutovat, ale také si předávat praktické a cenné pracovní zkušenosti ze svých oborů i mimo ně.

Do celého programu se aktivně zapojí i sami studenti Jihočeské univerzity, kteří zahraniční hosty provedou po univerzitním kampusu a v rámci interaktivního workshopu jim představí českou kulturu a český jazyk. "Čeští i zahraniční studenti budou také po celý mezinárodní týden připraveni zodpovídat otázky hostů a sdílet své zkušenosti ze studia a běžného života na univerzitě a v Českých Budějovicích," dodala Diana Kocábková.

Mezinárodní týden bude zakončen v pátek 29. 11. 2019 návštěvou a prohlídkou Budějovického Budvaru, n. p., a společným obědem.