Například v Českých Budějovicích se fronty na šupináče začaly tvořit ve čtvrtek 23. prosince 2021 ještě před rozedněním. První zákazník v Nemanicích na okraji jihočeské metropole u prodejny třeboňských rybářů byl už v sedm hodin. Hodinu před otevřením. Další se začali objevovat před půl osmou. Před prodejnou Lesů a rybníků města Českých Budějovic v Haškově ulici bylo několik desítek zákazníků po půl osmé. Právě přijížděl nákladní automobil s rybami, které se před Štědrým dnem prodávají i na stánku před prodejnou. Uvnitř pak zákazníci mohou dostat třeba i zvěřinu. U tradičního stánku v Lannově třídě na přání zákazníků ryby i kuchali, v kamenných prodejnách byly k mání většinou ryby, půlky i filety.

Vyšší ceny

Firmy v regionu letos zvedly ceny kvůli růstu nákladů na krmení a dalších vstupů. Zdražilo se většinou o deset korun na kilo. Nejlevněji se dají ryby pořídit zpravidla na sádkách. Podle ředitele Rybářství Hluboká cz Vladimíra Kaisera byl letos výsledek výlovů standardní. Z Hluboké směřuje 60% ryb na export, 40% na tuzemsko. Ceny už Hlubočtí upravili v létě. Ryba I. třídy stojí v prodejně na sádkách 85 korun za kilogram a výběr (nad váhu 2,5 kilogramu) pak 95 korun za kilogram.

Také třeboňští rybáři zvýšili ceny. Podle předsedy představenstva Rybářství Třeboň Josefa Malechy je to kvůli vyšším nákladům, hlavně pokud se týká krmení. V prodejně na třeboňských sádkách nyní za kapra zaplatí zákazníci 98 korun za kilogram. Cena je sloučena pro I. třídu i výběr, takže platí pro šupináče o váze 1,8 kilogramu a výš.