Plánované přerušení dodávky elektrické energie vypne semafory na jedné z nejfrekventovanějších křižovatek v Českých Budějovicích.

Na křižovatce Pražské třídy, Strakonické a Nádražní ulice nepůjde světelná signalizace ve čtvrtek 18. února 2021. Odstávka je ohlášena od 9 do 12 hodin, ale bude možná kratší. Vynutily si ji práce na distribuční síti.

„Žádáme řidiče a chodce, aby v této době dbali zvýšené opatrnosti a dodržovali dopravní značení,“ uvedl k akci Petr Ferebauer z kanceláře primátora a připomněl, že Pražská třída je v této křižovatce vedena jako hlavní pozemní komunikace.

V současnosti v Českých Budějovicích stále trvá úplná uzavírka části ulice Fr. Škroupa v Suchém Vrbném kvůli demolici nemovitosti při stavbě bytového domu.

Zároveň aktuálně objízdná smyčka nahradila až do příštího léta Rudolfovskou silnici mezi Českými Budějovicemi a Vrátem. Je postavena hned vedle současné komunikace, ale opatrnost zejména u větších vozidel je nutná. Ovlivněn je mírně i provoz MHD. Z důvodu provádění stavebních prací dojde od středy 3. 2. 2021 od 4 hodin do odvolání k dočasnému zrušení zastávky Vráto, Zastávka (obousměrně) bez náhrady. Důvodem uzavírky je stavba mostu nad D3.