Zcela nové zázemí tu má najít Mateřské centrum Máj, které od letošního září sídlí v provizorních   prostorách v budově školy E. Destinové. „Máme přislíbeno z města, že bychom se tam měli přestěhovat," potvrdila Jitka Plojharová z Mateřského centra Máj s tím, že by měli získat plochu zhruba 400 m2, tedy stejně velký prostor jako doposud měli.

Další služby pro děti a mládež by mohli v novém Komunitním centru zajišťovat také Salesiáni. Jak Deníku řekl ředitel českobudějovického Salesiánského střediska mládeže Tomáš Rádl, na Máj by přestěhovali většinu sociálních služeb a každodenní programy, jako je například doučování, sportovní aktivity a poradenství pro děti i rodiče ze sociálně znevýhodněných rodin.

Zázemí pro své služby by v komunitním domě uvítala také poradna pro ženy českobudějovické charity. „Pracujeme s obyvateli Máje, nabízíme jim poradenství a terénní sociální služby. Nám by zázemí na Máji pomohlo," řekla Lucie Kolářová, vedoucí poradny Eva.

Podle náměstka primátora Petra Podholy nabídne komunitní centrum širokou škálu aktivit. Místo pro setkávání by v nové budově měli najít také českobudějovické kluby seniorů. „Nájemce budeme muset vybrat ve veřejné soutěži, tu začneme řešit začátkem příštího roku," upřesnil Petr Podhola a dodal, že v novém objektu bude v neposlední řadě sídlit také služebna městské policie.