Poslední závadou se zde nedávno stala skluzavka, u které kdosi utrhl horní madlo, a tak městská policie musela obehnat celou atrakci páskou se zákazem vstupu. Hrozilo nebezpečí, že by malé děti mohly z vršku skluzavky spadnout.

Z plochy jsou vyházené i oblázky, jejichž vrstva původně měla zajistit bezpečný pohyb dětí u houpaček nebo kolem prolézačky. „Je odkrytý celý betonový obrubník i podkladová textilie. Stačí, aby dítě zakoplo a padne rovnou na beton," upozorňuje za místní obyvatele Jiří Plza. Poukazuje i na další problémy, třeba na cyklostezku, která vede hned vedle hrací plochy. Stačí krůček a malé děcko je okamžitě pod kolem.

Město slíbilo, že v rámci záruky se teď bude hřiště dávat do pořádku. „Hřiště se bude opravovat," potvrdila tisková mluvčí českobudějovické radnice Jitka Welzlová s tím, že reklamaci nyní vyřizuje investiční odbor. Ten měl instalaci hřiště v rámci projektu regenerace sídliště Máj na starosti.

V dohledné době by se mělo upravit také rachotící pletivo kolem větší sportovní plochy. Podle dřívějších slibů radnice už se tak ale mělo stát před několika týdny. Místní proto doufají, že město tentokrát své sliby dodrží.