Hluk až do časných ranních hodin, pokřikování, rozbíjení lahví, zoufalost místních obyvatel, kteří si v létě ani nemohou otevřít okna. Neutěšená situace na náměstí Mládeže na Hlineckém sídlišti v Týně nad Vltavou se stala tématem debaty na posledním jednání zastupitelstva. Zazněl na příklad návrh na přestěhování služebny městské policie.

Stížnost přednesl Zdeněk Majzlík, který na náměstí Mládeže bydlí už asi devět let. „Každým rokem se to tam zhoršuje, je to nejhorší místo k žití v celém městě. Lidé se až do rána houfují venku před restauracemi a hernami, je tam kravál, mlácení lahvemi. Navíc domy okolo náměstí vytváří jakýsi trychtýř a hluky se zesilují," popisoval.

Podle jeho slov je nutné omezit otevírací dobu a poté musí na místo dorazit městská policie, která zkontroluje, zda je na náměstí klid. „Dokud to město takhle nezavede, tak se nic nezmění. A jestli bude dostavba elektrárny a na sídliště se nastěhují dělníci, tak už to nezvládne nikdo," dodal.

Starosta Milan Šnorek připomněl, že vedení města o problému ví, ale neexistuje jednoduché řešení. Rada se nicméně bude zabývat možným omezením otevírací doby. Některé podniky již dobrovolně vyšly obyvatelům vstříc a zrušily nonstop provoz. Hlinecké sídliště se má zároveň revitalizovat a projekt hledá možnosti, jak hluk na náměstí snížit.

Zastupitel Karel Ritter připomněl, že se na místě samovolně nakupilo hodně restaurací a heren a tudíž se sem stahují i lidé, kteří posléze ruší noční klid. „Bylo by třeba to nějak rozředit, vytvořit ještě jiné centrum, jinak s tím nikdo nehne," řekl.

V Týně se mluvilo i o úplném zavření heren. To ale podle Daniela Mikuličky, zástupce majitele kulturního domu na náměstí Mládeže, nic neřeší. „Hodila by se rozumná regulace otevírací doby a udělejte na sídlišti pracoviště městské policie. My máme 
v kulturáku místo a nabídneme vám tam pro to lidový nájem, třeba za korunu," navrhl.

Přestěhování služebny považuje za dobrý nápad i zastupitel Miloslav Kožnar. „Nedovedu si představit, že by si někdo udělal mejdan přímo před sídlem strážníků. Přesun služebny by měl smysl, nemuseli by nikam jezdit, řešili by to, co řešit mají, a měli by o zábavu postaráno," dodal.