S nižšími příjmy počítá městská pokladna i v příštím roce. V rozpočtu proto zastupitelé počítají s příjmy od státu jen ve výši 35 miliónů korun. Celkově je rozpočet schválený na příští rok ve výši 85,4 miliónů. Radnice ale přesto počítá s opravou jedné z důležitých ulic ve městě zhruba za 30 miliónů korun.
„Plánujeme rekonstrukci ulice Nové město,“ potvrdil starosta Trhových Svinů Radislav Bušek. Práce na chodnících i na nových inženýrských sítích chce město vždy rozdělit do dvou etap.

Chodníky

„Rekonstrukce chodníků v ulici Nové město bude rozdělena do dvou etap. Dotace budeme žádat z regionálního operačního programu,“ přiblížil jednu část plánů města Bušek. Náklady na nové chodníky jsou celkově vyčísleny na deset miliónů korun. Podpora by mohla dosáhnout až 92,5 procenta z uznatelných nákladů.

Druhá část plánů radnice se týká vozovky a inženýrských sítí. Radnice chce v ulici opravit i kanalizaci a rozvody pitné vody. Na rekonstrukci se mají účastnit i plynárny a s krajem se jedná o opravě vozovky. Voda a kanalizace budou město stát přes dvacet miliónů korun a stejně jako chodníky by se měly dělat ve dvou etapách. Přispět by mohlo ministerstvo zemědělství.

„Na konci prvního pololetí příštího roku budeme vědět, jestli jsme uspěli s žádostmi o dotace,“ řekl Bušek. Starosta dodal, že město do akce půjde v každém případě, vezme si i úvěr.