Na novém asfaltu ušetří tři miliony
České Budějovice – Výrazně levněji, než se původně předpokládalo, vyjde českobudějovickou radnici rekonstrukce vozovky Pražské třídy. Ve veřejné soutěži nabídl vítěz cenu o 3,5 milionů korun nižší než naplánovaných 9,9 milionů.
„Veřejnou zakázku na opravu povrchu Pražské třídy v předpokládané hodnotě 9,9 milionů korun bez DPH se podařilo vysoutěžit za 6,4 milionů korun bez DPH," říká k chystané akci náměstek primátora Miroslav Joch.
Už nyní se v Pražské třídě pustili do práce plynaři, kteří ve směru od Strakonické pokládají nové potrubí a postupně dojdou až k Mariánskému náměstí. Opravovat se bude i několik vodohospodářských šachet v křižovatkách. V tomto případě počítá město s náklady kolem dvou milionů korun.
Město získá i příspěvek od investora, který chce rozšířit současné centrum IGY přes Pekárenskou ulici. „Vozovka na Pražské třídě dozná opravy i díky finančnímu příspěvku od investora IGY II, společnosti CPI, která na opravu komunikace poskytla 8 milionů korun," zmínil Miroslav Joch.
Vozovka v Pražské třídě se má také podle náměstka primátora Kamila Calty dočkat tak zvaného tichého asfaltu, který umožní snížení hlučnosti provozu o několik decibelů . Nové vozovky s tichým asfaltem se obyvatelé dočkají již v létě.