Novohradská ulice se bude opravovat, protože při nedávné stavbě tak zvané Zanádražní komunikace u Mladého sloužila jako objízdná trasa. Podle tiskového mluvčího krajského úřadu Radka Šímy budou náklady na obnovu vozovky činit 9,5 milionu korun. Teď si zmíněné silnice své úlohy prohodí a objízdnou trasou se pro změnu stane Zanádražní komunikace. Tu využívá už dnes k cestě na zahradu v Nových Hodějovicích Milan Syrovátka, který bydlí na sídlišti Máj. „Když jedu od obchoďáků na Vltavě, v Pekárenské najedu pod viadukt a pokračuji přes nové kruháče až do Hodějovic," říká Milan

Termíny pracíOd 4. května do 30. června bude uzavřena kvůli opravě vozovky Novohradská ulice v Českých Budějovicích v úseku od Mánesovy ulice po železniční přejezd u areálu dopravního podniku.
Od 4. do 13. května budou také uzavřeny ulice U Dráhy a K. V. Raise a v ulici J. Masaryka bude povolen obousměrný provoz.

Syrovátka s tím, že trasa je celkem pohodlná, včetně nových turbokřižovatek, na které už si lidé zvykli.

S opravami Novohradské bude souviset i další uzavírka, která se od pondělí dotkne v Mladém ulic U Dráhy a K. V. Raise. A cestování na jihovýchodě Českých Budějovic v této době komplikuje i prodloužená uzavírka Plavské ulice. Podle Radka Šímy ale nebylo možné čekat s opravami v Novohradské ulici, protože se jedná o dotační akci, která musí být v červnu ukončena. A na nynější opravě Novohradské se společně dohodly kraj s městem.

Vozovka se bude opravovat vcelku, kvůli snazší práci stavbařů

Jen některé výjimky povolí řidičům od pondělí uzavírka Novohradské ulice v Českých Budějovicích. „Komunikace bude uzavřena pro veškerý provoz, vyjma linkových autobusů a vozidel městské hromadné dopravy," říká Radek Šíma, tiskový mluvčí krajského úřadu, a dodává, že vjezd bude dovolen ještě pro Integrovaný záchranný systém a firmy, které v opravovaném úseku sídlí.

Vozovka se bude opravovat od Mánesovy ulice po železniční přejezd najednou, ne po polovinách. „Jedná se o průjezd stavbou a je nutno zajistit bezpečnost na stavbě, ale i bezpečnost těch, kteří uzavírkou budou projíždět," vysvětluje to za magistrát, který uzavírku povoloval tisková mluvčí Jitka Welzlová a dodává, že i tak bude pohyb vozidel v opravovaném úseku problémem, protože zde sídlí velké firmy se silnou dopravou.

Pro osobní vozy od Trhových Svinů bude objízdnou trasou tak zvaná Zanádražní komunikace, pro nákladní automobily s nosností nad 15 tun bude od Trhových Svinů vedena obousměrná objížďka ze Strážkovic na Římov, Holkov a po silnici I/3 do Českých Budějovic. S uzavírkou v Novohradské ulici se počítá do konce června.

Dočasná změna se v této části Českých Budějovic dotkne také ulice J. Masaryka, která vede od Novohradské ke hřbitovu v Mladém. Kvůli opravě sousedních ulic bude do poloviny května možné jezdit ulicí J. Masaryka obousměrně.

Na podzim pak plánuje vlastní akci v Novohradské českobudějovická radnice. V současné době se zpracovává projektová dokumentace na cyklopruhy, které budou v úseku od Mánesovy ulice k železničnímu přejezdu.