Právě sem už léta jezdí skauti z Horní Stropnice a Nových Hradů, mezi sebe berou ale i další zájemce. Pohledy a dopisy domů posílají letošní účastníci například do Tábora, Sepekova a Daniel Mirzojev dokonce do Prahy.

„Mamka objevila na internetu, že se sem můžu přihlásit. A je to tu fajn, našel jsem si tady dobré kamarády," pochvaluje si Daniel, ačkoli připouští, že se mu občas trošku stýská. Nejen on ale stesk musí překonat stejně jako generace táborníků před ním, pěkně postaru prostřednictvím obyčejné pošty. Na skautském táboře  se mobily, natož jiné moderní  komunikační technologie, nepoužívají. „Píšeme pravidelně a chodí nám i dopisy z domova," potvrzují ale  všichni kluci, že spojení s rodiči přesto funguje bezchybně.

A každý den je co nového vzkázat. Nejen díky celotáborové hře letos koncipované jako boj s časem, ale i díky spoustě dalších aktivit. Například včera jsme osazenstvo tábora zastihli při výtvarných aktivitách. S chutí se do nich pustila i Kačka Bartošková, která na táboře trávila teprve první den. Naopak Mariánka Kolmanová je o těchto prázdninách už na druhém táboře. „Vyráběli jsme si trička, prostírání a svícny," chlubí se svými výtvory.

Podle kluků ale v hitparádě aktivit hraje prim skluzavka vyrobená z plachty a mýdlové vody. Velký úspěch sklidila i vzácná návštěva z Pelhřimovska, díky níž se táborníci proměnili v africké bubeníky. Lukáš Vídenský a Jirka Pejša tu vedli lekci bubnování v kruhu.

Bubnování v kruhu si vyzkoušeli účastníci letního tábora nedaleko Žumberka. Stačilo několik vteřin a všichni se nechali strhnout k vášnivému výkonu.„Hra na buben není těžká a i úplný laik se toho snadno spoustu naučí. Leckdo říká, že v sobě nemá rytmus, že mu chybí hudební sluch. Naopak, rytmus v sobě máme všichni, tím nejzákladnějším je tlukot srdce a z toho se odvíjí všechno ostatní. Pak už je to jenom o pozornosti. Důležité je být čistě jen s bubnem, vypnout okolí, v případě dospělých běžné starosti, jako například nákupy, vaření, práci, šéfa," vysvětluje Lukáš Vídenský a Jiří Pejša dodává: „Snažíme se za tu necelou hodinu ukázat jednoduchost hry na buben, že se dá i za tak krátkou dobu klidně i s malými dětmi stihnout nacvičit rytmus, bubenický kánon…"

Zkusit si něco podobného mohou všichni zájemci už dnes v Borovanech, kde odpoledne pořádají Africký den.
V programu nechybí ani bubenický workshop.