Podle starosty Borku Jaroslava Nováka zde vznikne i víceúčelové hřiště, hřiště na beach volejbal a dětské hřiště.

Na pozemcích východně od obce už jsou některé domky zkolaudované, další se staví.. „Projekt běží už skoro čtvrtý rok," říká na adresu 33 parcel  Jaroslav Novák.

Pozemky patřily původně Borku, který zaplatil inženýrské sítě. Pak se parcely prodávaly zájemcům, kteří měli žádosti na obecním úřadu. „Staví tu lidé z Borku,Českých Budějovic i ze sousedních obcí," vysvětluje borecký starosta. Pozemky se prodávaly za cenu 1800 korun za metr čtvereční a rozšíření obce mělo přispět k jejímu rozvoji i třeba k získání dalších dětí do místní školy.

Hned vedle nových domů už se také rýsuje sportovně rekreační areál. Jeho jádrem bude přírodní koupaliště. „Bude to přírodní biotop, koupaliště pro dospělé a brouzdaliště pro děti. Vodní plocha bude mít rozlohu dva tisíce sto metrů čtverečních. Bude to podobné koupaliště jako v Borovanech, měli jsme zájem, aby to nebyla žádná chemie," říká Jaroslav Novák.

K areálu budou patřit také bufet, toalety, převlékárny a parkoviště. Podle starosty půjde o klasickou letní plovárnu.
V areálu vznikne i dětské hřiště, kurt na beach volejbal a víceúčelové hřiště, které ale bude možné opatřit mantinely. Šlo by tedy využít například i pro hokejbal.

Podle Josefa Melichara z tenisového klubu jde o další z možných aktivit v Borku. Míní, že koupaliště využijí asi hlavně mladí. A víceúčelové hřiště by se v zimě mohlo stát kluzištěm. „Když to bude možné pokropit, mohlo by se využívat i v zimě," říká k chystanému projektu obyvatel Borku.

Dodává, že sám před lety dělal přírodní kluziště pod lesem a pokud bude v novém areálu vše připraveno, vždy se podle Josefa Melichara najdou lidé, kteří budou ochotni pomoci. Sportovec ale také připomíná, že musí být i vhodné počasí.

Sportovně rekreační areál by Borečtí chtěli dokončit do června. Celkové náklady vysoutěžil vítěz výběrového řízení za částku 22,5 milionu korun bez DPH a dotace z Regionálního operačního programu by měla činit 92,5 % z uznatelných nákladů. Zbytek zaplatí obec.