V prohlášení sociální demokraté reagují  na nahrávku (Deník 1. listopadu), která koluje mezi veřejností. Údajně jde o záznam z jednání klubu Občanů pro Budějovice (OPB). Primátor Juraj Thoma a radní Jiří Šesták diskutují na nahrávce o kauze Bit Servis. Sociální demokraté teď
v prohlášení konstatují, že nahrávka poškozuje v očích veřejnosti celou radniční koalici, jejíž jsou součástí. A chtějí, aby primátor Juraj Thoma (OPB) zvážil setrvání ve funkci. Podle Jaroslava Macha, předsedy zastupitelského klubu ČSSD, ale nové prohlášení neznamená zásadní změnu postoje ČSSD k celé primátorově kauze. „Jsme vázáni koaliční smlouvou a je to v rukou pana primátora a klubu HOPB, jak se k věci postaví," uvedl Jaroslav Mach. Sociální demokraté tedy dál chtějí dodržovat koaliční smlouvu a nechtějí ji momentálně vypovědět.

Primátor Juraj Thoma se včera v reakci pro Deník omezil na informaci, že o žádném prohlášení neví. „Mně ČSSD žádné prohlášení neposlala," uvedl Juraj Thoma a připojil, že od rána je na zasedání rady města, kde jsou i členové za  ČSSD. „O žádném prohlášení se ani nezmínili," dodal k věci primátor Thoma.

Už dříve přitom primátor  Thoma konstatoval, že je rád, že sociální demokraté nechávají rozhodnutí na něm a poukázal také na to, že podle svého názoru v záležitosti, kterou šetří policie, nijak nepochybil. Podle Jaroslava Macha chce ČSSD s primátorem mluvit, ale až bude vhodná příležitost. „Jednání městského výboru bylo včera večer (v úterý – pozn. red.) a nebyla zatím vhodná příležitost s panem primátorem mluvit," řekl šéf zastupitelů za ČSSD. K postoji sociálních demokratů k celé věci doplnil, že ohledně sdělení obvinění se zatím nic nezměnilo a ČSSD chce počkat na výsledek, ke kterému dospějí orgány činné v trestním řízení.

Na druhou stranu podle Macha se kauza dotýká i obrazu celého vedení radnice, tedy všech tří stran koalice – OPB, ČSSD a TOP 09 v očích veřejnosti. Právě to byl podle Macha jeden z hlavních důvodů včera zveřejněného prohlášení.