Snadné bylo poznávání knih pro sourozence Johanku a Vojtíka Gregorovy. Uličkou sice procházeli s rodiči, ale jejich pomoc příliš nepotřebovali. „Čtrnáct z patnácti ukázek poznali úplně sami. Doma s nimi odmalička hodně čteme, předčítáme před spaním, takže dětskou klasiku už znají," popsala maminka Jitka Gregorová. Sedmiletý Vojtík dodal, že úplně nejraději má knihy o mašinkách.

Všechny ukázky s pomocí své babičky správně poznala také Adélka Jindrová. „O soutěži jsem se dozvěděla v prodejně společenských her, zaujalo mě to, tak jsme vyrazily a společně to daly dohromady. Pro mě bylo fajn, že jsem si připomněla knížky, které jsem jako malá sama četla. Jinak Adélka zrovna čte doma s rodiči Honzíkovu cestu a ta se tam také objevila," řekla babička Zdeňka Kroulíková.

Soutěž patřila mezi akce, jimiž se v poslední době zdejší obchodníci snaží oživit Plachého ulici. Majitelku knihkupectví Moniku Duškovou potěšilo, že se kromě jednotlivců zapojily i školy. „Se skupinkou dětí přišly učitelky ze školy v Nové a v Dukelské ulici. Jsme tedy se zájmem spokojení a příští rok soutěž určitě zopakujeme," dodala.

Letos podle ní například všichni suverénně poznali Povídání o pejskovi a kočičce. Dobře rozeznatelné byly pro děti i ilustrace Heleny Zmatlíkové. Naopak problém měli soutěžící překvapivě s úryvkem ze ságy o Harry Potterovi. Nedokázali totiž určit, o jaký díl ze série se jedná.