„Ta zodpovědnost je opravdu šílená. Kaplického jsem po stránce architektury nebo designu znala velice dobře a byl to neobyčejně komplikovaný člověk, takže dotažení projektu potřebuje opravdu silnou ruku,“ řekla Jiřičná.

Na Rejnokovi by se mělo začít pracovat na podzim. „Hned po prázdninách chceme podat žádost o územní rozhodnutí. Nyní připravujeme dokumentaci,“ uvedl Antonín Kazil, který stojí v čele Jihočeské společnosti přátel hudby. Ta smělý projekt Kongresového a koncertního centra Antonína Dvořáka připravuje.

V minulých dnech se také se současným stavem prací seznámili budějovičtí radní. „Diskutovali jsme o tom, zda má společnost přátel hudby investory,“ zmínil primátor Juraj Thoma. Potvrdil starší stanovisko města, že na stavbu je ochotné poskytnout pozemky. S finanční podporou projektu ale město nepočítá. Podle Thomy má totiž radnice řadu jiných úkolů například opravu Domu umění nebo rekonstrukci KD Slavie.

Peníze na stavbu by tedy mělo dát sdružení zahraničních i českých investorů. Očekává se, že náklady budou necelé dvě miliardy korun. Začátek vlastních prací, po získání stavebního povolení, odhaduje Kazil na přelom roku 2012 a 2013. S přípravami projektu nyní podle Kazila pomáhá společnost Swietelsky.
„Myslím si, že by to byla velká věc pro České Budějovice. Když se to povede,“ doplnil Kazil. Rejnok se dvěma sály pro 400 a 1000 lidí by podle něj měl mimo jiné nabídnout špičkovou akustiku.