Klasické ráno na Rudolfovské třídě. Ulice přecpaná auty, lidé čekající na přechodu na pokyny policisty, který jim umožní bezpečně přejít, do toho ještě drobná srážka dvou vozidel a kolem toho trochu zmatek. Zkrátka nic nového u Církevní základní školy Rudolfovská.

Po středě už to ale úplně neplatí. Ráno byly sice ještě některé děti překvapené, že zde chybí slíbená světelná signalizace, ale o chvíli později byla na místě a po poledni už naplno fungovala. Děti, ale i jejich rodiče a ostatní chodci se tak po svém tlaku, který vyvrcholil peticí, dočkali opatření, které by zde mělo zvýšit bezpečnost. Přechod je velmi rizikový a stalo se zde v minulosti již několik nehod.

Nová oranžová signalizace má být jen prozatímním opatřením a „Už to je ale pokrok. V Rudolfovské, jen o něco dál ven z města, třeba signalizace je, a myslím, že je většinou vypnutá, jelikož tam moc lidí nechodí, tady jsou naopak lidé skoro pořád a nic tu nebylo. Snad to pomůže a řidiči zde zpomalí,“ řekla Karolína Voráčková z Pražského sídliště. Město do budoucna slíbilo, že oranžovou blikající signalizaci, kterou napájí pomocí solární energie, do budoucna nahradí. Nedávno to potvrdil budějovický primátor Juraj Thoma. „Dalším opatření by mělo být vybudování bezpečnostního ostrůvku uprostřed vozovky, kdy by měla být blikající signalizace nahrazena klasickými semafory. Tím by se přechod měl stát ještě mnohem bezpečnějším,“ uvedl primátor s tím, že na tuto změnu si lidé musejí počkat několik měsíců.

Anketa: Pomůže vám při přechodu signalizace?

Václav Soukup
7. třída.
CZŠ Rudolfovská

Myslím, že by tu světelná signalizace určitě měla být, jezdí tady opravdu hodně aut. Když přecházím, jsem vždy opatrný.
Valerie Valentová
7. třída,
CZŠ Rudolfovská

Myslím si, že už tady měl semafor dávno být. Celá tahle ulice na tom dopravně není moc dobře.
Dagmar Maturová
České Budějovice
Chodím přes tento přechod často, určitě si nějaké lepší značení zaslouží a blikající semafory uvítám. Řidiči tu jezdí dost rychle.
Jan Soukup
7. třída,
CZŠ Rudolfovská

Když jdu přes přechod, vždycky raději počkám, dokud si nejsem úplně jist, že lze přejít. Tady se signalizace určitě hodí.