Dlouho očekavané jsou vždy scénky a výstupy jednotlivých soutěžních týmů masek, které tentokrát představovaly třeba sbor Bambini di Praga, Karla Gotta a jeho tým nebo Rockyho Bramboru.

Kromě part z Nové Vsi se zúčastnili maškarních i nadšenci z Nedabyle nebo Doubravice a dokonce i z Českých Budějovic. "Hodnocených bylo deset scének," uvedla za organizátory Jitka Tvarohová. Ani pořadatelé přitom nezapomínají na charakter akce. Tentokrát byli převlečeni za Rychlé šípy a pod střechou sokolovny byli zavěšeni hlavolam Ježek v kleci a Jan Tleskač se svým legendárním kolem. V minulosti, když pořadatelé byli inspirováni pohádkou Dařbuján a Pandrhola, tak visely ze stropu i jitrnice.

Letošní ročník byl už třináctý po obnovení šibřinek, vždy se konají v tomto duchu. Diváci letos nejvíce ocenili vystoupení Krtečka a jeho kamarádů. Na druhém místě skončil sbor Bambini di Praga, vedený sbormistrem Kulínským a třetí pozici obsadil Karel Gott se svým týmem a limuzínou, která se do sokolovny téměř nevešla.

Všichni účastníci šibřinek si ale mohou odnést na památku i originální video nejen z akce, nýbrž i z příprav scének, což je také pečlivě zaznamenáváno. Podle Jitky Tvarohové má většina týmů stálých účastníků schovaná CD od prvního ročníku.