Dodává, že by s přáteli na silvestrovský pobyt vyrazil,
i kdyby nebyl sníh. Má ho prý totiž domluvený už od září. „Ještě, že jsme si to zamluvili včas, minulý týden jsem tam pro jistotu volal a říkali mi, že už mají úplně plno," dodává.

Na silvestrovské oslavy se právě v Novohradských horách chystají mnohé penziony. „Všechna místa máme obsazená, někteří lidé se sice ještě snaží sehnat místo, ale teď na poslední chvíli je to problém," říká Hana Homrová z Penzionu Kamínek nedaleko Nových Hradů. 
„U nás navíc každoročně pořádáme oslavu přímo v penzionu, ani letos nebude chybět třeba tradiční ohňostroj 
o půlnoci," dodává.

Trochu netradičně stráví Silvestra i žáci z českobudějovického Biskupského gymnázia. „Lidé od nás ze školy se každoročně scházejí na Silvestra na Kleti," prozrazuje Klára Viršíková z Lišova. „Asi se na tenhle výlet vypravím také. Pak večer se ale určitě potkám s kamarády doma v Lišově," říká a dodává, že hned na Nový rok bude muset začít balit, čeká ji totiž se spolužáky lyžařský kurz ve Francii.

„Od dětí jsme s manželkou dostali lístky do Jihočeského divadla, takže půjdeme, jak se říká, za kulturou. A pak uvidíme, možná vyrazíme do nějakého baru nebo se vrátíme domů a půjdeme spát," směje se Zdeněk Hlas z Českých Budějovic a dodává, že časy, kdy netrpělivě vyhlížel půlnoc, jsou už dávno pryč.

Oslavy se chystají například také v restauraci Masné krámy. „Kdo chce přivítat první leden u nás, musí si dopředu zakoupit lístek, máme totiž omezenou kapacitu. A letos už máme vyprodáno," říká Lucie Horáková z Masných krámů. „Pro návštěvníky budeme mít přichystané občerstvení a samozřejmě také půlnoční přípitek," dodává.

Oslavit Silvestr v Českých Budějovicích chtějí i cizinci. „Hotel máme úplně plný. Převážná většina hostů je z německy mluvících zemí, takže jsme tomu přizpůsobili i večerní oslavy Silvestra," prozrazuje Lucie Meškanová 
z Clarion Congress Hotelu České Budějovice. „Máme připraven kompletní program v německém jazyce, o zábavu tedy budou mít naši hosté postaráno," vysvětluje.