Budějovický tým 3SB se jim vybírání rozhodl usnadnit a seznámit je s tak trochu netradičním sportem nazývaným ultimate frisbee. V úterý 11. 9. od 16:00 do 18:00 na Sokolském ostrově si zájemci budou moci vyzkoušet, jak takový běžný trénink frisbee vypadá. Po celou dobu jim budou k dispozici zkušení hráči, kteří se na české scéně pohybují už několik let. Veškeré všetečné dotazy budou tedy určitě zodpovězeny.

A proč si vyzkoušet právě ultimate frisbee? Je to vysoce soutěživý týmový sport, s důrazem na fair play a s přátelskou komunitou, která se navzájem podporuje. Cílem hry je dostat pomocí přihrávek létající talíř do zóny soupeře. Hraje se bez rozhodčích, každý jednotlivý hráč si sám hlásí případný přestupek proti pravidlům, plynulost a záživnost hry tedy spočívá na každém jednotlivci. To souvisí s bodováním tzv. spirit of the game, což znamená celkové hodnocení přístupu soupeře ke hře. Nezáleží tedy jen na fyzickém výkonu, ale i na chování během hry – taková malá zkouška charakteru.

Pořád si hru úplně nedokážete představit? Dorazte tedy na Sokolský ostrov a podívejte se, jak tento rychle se rozvíjející sport vlastně vypadá.

Jitka Řehořová