V areálu u plovárny si můžete vybrat z nepřeberného množství aktivit, které jsou zcela zdarma, a to od 14 do 18 hodin. Večerní koncert je také zdarma a začíná v 19. Více informací o akci najdete na www.boziden.cz. Akce je finančně podporována Statutárním městem České Budějovice.

Pořadatelem akce je spolek Most-České Budějovice, jehož předsedou je Tomas van Zavrel. „Chceme všem obyvatelům a návštěvníkům naší jihočeské metropole nabídnout prožití hezkého odpoledne. Chceme na pár hodin zastavit čas, aby se lidé v této uspěchané době mohli zastavit, nadechnout a prozřít,“ přibližuje cíl akce.

Na ní se malí i velcí návštěvníci mohou potkat s výtvarnicí Dominikou Kunzovou z Ateliéru tvořivého myšlení (www.dominikakunzova.com), která v jednom ze stanovišť povede výtvarný workshop pro děti od 6 let. Tématem budou "Vzkazy." „Budeme pracovat s hlínou a všech jejích rozmanitých podobách. Čeká nás tak například malba přírodními jíly na tělo, vlastní výroba přírodní vajíčkové tempery a malování s ní, modelování s různými druhy hlín,“ nastínila. První devadesátiminutový workshop začíná ve 14 hodin a druhý v 16.30 hodin. Počet účastníků na každou dílnu je omezen na 8 dětí ve věku 6-14 let. Pokud chcete mít jistotu že se k nám vejdete, rezervujte si místo předem na email: dominika.kunzova@gmail.com.

Marčíkůb Kolotoč pohádek.Marčíkův Kolotoč pohádek.Zdroj: archiv Víti Marčika ml.

Arteterapeutka a mezinárodní koučka Hana Kalná povede v dalším ze stanů arte dílnu, ve kterém budou mít účastníci možnost si vyzkoušet některé techniky arteterapie pro lepší sebepoznání a odhalení svého jedinečného osobního potenciálu a obdarování. „Tématem bude efektivní zacházení s emocemi, aby nám nebyly občas na překážku, ale naopak se staly drojem naší tvůrčí síly v přístupu k sobě i druhým,“ říká Tomas van Zavrel. Lektorka dá nahlédnout, co se dá vyčíst z rozhovoru s účastníkem workshopu na základě použití barev, tahů a tvarů jeho výtvarného díla. Umělecké nadání nerozhoduje, ale přihlášení se doporučuje, protože kapacita je omezená na 12 osob. Workshop proběhne od 14.30 do 16.30 hodin.

Děti i dospělé pobaví dvě představení. Ve 14 hodin začne divadlo Já to jsem, které představí Kolotoč pohádek v provedení divadelní rodiny Marčíků, v 16 hodin vystoupí Teátr Pavla Šmída s Větrnou pohádkou.

Od 14 do 18 hodin bude moci zhlédnout 15 lidových řemesel, které poutavým způsobem představí každodenní činnosti a zvyky našich předků. Zájemci se dovědí spoustu užitečných novinek a zajímavostí o životě a způsobu obživy minulých generací, nakoupí si dobové výrobky zpracované poctivě a s láskou. „Přijďte obdivovat krásu téměř zapomenutých řemesel a nasajte atmosféru pradleny, košíkářky, bylinkářky, výrobní dílny svíček, písaře u drátenice, sýrařky, máslové dílny, kameníka, sedláře, řezbáře, dílny figurek z kukuřičného šustí a copánkárny,“ zve všechny děti a jejich rodiče Tomas van Zavrel.

Kromě skákacího hradu se děti budou moci vyžít v jednoduchých soutěžních hrách, namalovat si tričko nebo tašku, vyrobit si odznak, nechat si malovat na obličej nebo uplést cop.

Festivalové odpoledne dovrší při západu slunce vystoupení skupiny Trinity Worship Band z Českých Budějovic.

Boží den v Českých Budějovicích

Termín: sobota 16. 9. 2023
Místo: Sokolský ostrov v Českých Budějovicích
Čas: 14.00-18.00 hodin.
Program: trh lidových řemesel, divadla, živá hudba, hry a soutěže pro děti, lehátka, kreativní workshopy pro děti a dospělé; 19.00-21.00 koncert
Web: www.boziden.cz