Michal Křišťan, jednatel Hotelu Pila, ve středu uvedl, že přímo u případu nebyl. Poté, co se k němu informace dostala, prý ihned k hotelu vyjel a volal záchranku. „Více dětí se shluklo na jednom místě terasy a ta se s nimi propadla,“ potvrdil.

Na terase v té době stálo 15 dětí z Prahy. Problém nastal, když se shromáždily v jednom místě. Chystala se pro ně v rámci školy v přírodě přehlídka hudebních nástrojů.

Jak uvedl jednatel Hotelu Pila Michal Křišťan, velkým štěstím bylo, že pod terasou byl zaparkovaný terénní vůz. Propad střechy by jinak byl mnohem větší.

Možnou příčinou propadu mohly být shnilé trámy, které nebyly na první pohled vidět. „Šlo o skrytou vadu dřevěné konstrukce, takto se ke stavu vyjádřil i technik, který na trámy koukal,“ popsal Michal Křišťan.

Svědkem události byl i nezletilý mladík, který vše viděl z hotelového okna. Pro Deník uvedl, že po pádu nastal obrovský zmatek a křik.

Podle ředitele strakonické nemocnice Tomáše Fialy bylo v tomto zdravotnickém zařízení hospitalizováno sedm dětí, dalších osm skončilo v ostatních jihočeských nemocnicích. Nejvážnějším zraněním byla zlomenina u jednoho z nich. Konkrétně šlo o naštíplou kost. Lékaři budou zraněné postupně propouštět do domácího ošetření.

Policejní mluvčí Jaromíra Nováková upřesnila, že poté, co se prolomily trámy a prkna terasy, padaly děti z výšky přibližně tří metrů. Událost vyšetřují strakoničtí kriminalisté. Ti zjišťují příčinu a okolnosti pádu terasy.

Jednatel hotelu Pila provozuje ubytovací služby od roku 2002. Terasu nyní čeká demolice. Některé děti jsou stále v hotelu ubytované, jiné si rodiče odvezli domů.