Bicykl známý pod přezdívkou kostitřas je charakteristický neuvěřitelným rozdílem mezi velikostí předního a zadního kola. Unikát přiveze na Střelecký ostrov cyklistická legenda Josef Zimovčák.

„Na Střeleckém ostrově bude připravena autogramiáda s Josefem Zimovčákem, Jaroslavem Pouzarem nebo Martinem Vozábalem,“ vyjmenoval za organizátory některé osobnosti Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín.

Na Střeleckém ostrově se také zájemci mezi 9 a 11 hodinou budou moci svézt na zmíněném kostitřasu. Nadace ČEZ pak pozve všechny účastníky na Oranžovou cyklojízdu do Hluboké nad Vltavou. „V jedenáct hodin se koná přátelský přejezd, žádný závod, na Oranžové hřiště v Hluboké nad Vltavou. Tam bude pro děti připraven skákací hrad a další atrakce a soutěže ve sportovním areálu. Bude se také šlapat na Oranžovém kole,“ doplnil k programu, který potrvá od 12 do 15 hodin Sviták.

Na Oranžovém kole se mohou dobrovolníci zapojit do závodu, který určí rozdělení částky 100 000 korun. Podle výsledku jízdy na rotopedu si zmíněnou sumu rozdělí Farní charita v Týně nad Vltavou a 1. Jihočeské sportovní centrum zdravotně postižených z Českých Budějovic.

Neoficiálně bude program v hlubockém areálu pokračovat i po 15. hodině a zájemci si budou moci vyzkoušet i část cyklostezky Hluboká nad Vltavou – Týn nad Vltavou, která je v současnosti hotová po vrch Baba ve Staré Oboře.

„Prvních sto padesát zaregistrovaných příchozích na Střeleckém ostrově získá cyklistický dres,“ připomněl na závěr jednu ze zajímavostí akce Sviták.