Především se jedná o školáky, ráno vyrážejí na trasu tři spoje, odpoledne pět. „Ráno jelo v autobusu v půl sedmé jen několik cestujících, v půl osmé asi dvacet školáků," uvedl za dopravní podnik Radek Filip z oddělení organizace a řízení dopravy. Jízdní řád je orientován na školáky 
po poradě s obyvateli lokality Švábův Hrádek.

Mezi cestujícími včera byla i Amálka Jirotková. „Mám to kousek od domu," ocenila školačka a dodala, že ráno jeli spolužáci jako velká parta, odpoledne měla spolucestujících méně. Děti se podle Radka Filipa odpoledne více rozprostřou, jak jim časy jízd  vyhovuje. Autobus ale využili nejen školáci. Na Švábův Hrádek se přijela podívat ze sídliště Vltava i Vlasta Petrová. „Já tu 25 let chodila s poštou," vysvětlila Vlasta Petrová a dodala, že když je šance dojet na Švábův Hrádek autobusem, řekla si, že se sveze a prohlédne si bývalý „rajón".

Podle Radka Filipa není určeno, kolik cestujících musí linka přepravit, aby byl zkušební provoz potvrzen jako trvalý. „Není to stanoveno. Vyhodnocení provedeme po několika měsících provozu," uvedl Radek Filip s tím, že cestující si na novinku teprve musejí zvyknout.  Za standardní považuje trasu řidič Antonín Chmelař, který ji včera jezdil. Výjimkou byly igelitové tašky s drobnými pozornostmi od dopravního podniku na sedadlech. „Děti si  je braly, ty to napadlo hned," zmínil Antonín Chmelař.

Kromě nové linky na Švábův Hrádek se zvažuje v Českých Budějovicích i zavedení linky s menšími vozy do centra města. Při zkušebních jízdách elektrobusu 29. a 30. ledna využilo spoj asi 800 cestujících a hojně byla využívána i zastávka na náměstí Přemysla Otakara II.