K módě a návrhářství se dostala postupně. „Už od mala jsem byla kreativní, ve škole jsem pořád něco kreslila, a tak jsem se nakonec rozhodla, že se módě chci věnovat naplno. Pak vznikla moje úplně první kolekce, která tehdy obsahovala šest modelů a byla ve stylu Jamese Bonda," vypráví.
Zákaznice má prý různé. Chodí ke mě maturantky i nevěsty, ale především podnikatelky, které chtějí ušít třeba kostýmek," vypočítává Monika Zahradníková.

„Návštěvu si u mě zákaznice domlouvají třeba přes e-mail nebo telefonicky, pak dojde na osobní konzultace, na kterých se domlouváme jak by měl model vypadat, z jakého by měl být materiálu a podobně. Klientky si také třeba přináší obrázky šatů pro inspiraci. Pak začínám kreslit, buď ještě přímo před klientkou a nebo samostatně. Hodně také záleží na složitosti modelu. Než jsou šaty hotové, čeká zákaznici ještě přibližně pět nebo šest zkoušek," přibližuje návrhářka.

Věnuje se ale i mužské módě. „Pánských zákazníků mám méně, ale je pravda, že jsou zase mnohem odvážnější a kreativnější, co se týče třeba materiálů či vzorů. Ženy jsou většinou mnohem více konzervativní. Muži chtějí být odlišní," říká a doplňuje, že samozřejmě má i zákaznice, na kterých se může doslova vyřádit. „Jsou to většinou ty, které už si ode mě nechaly něco ušít. To se pak tolik nebojí, protože už znají můj osobní styl," dodává.
Nejraději pracuje Monika Zahradníková na svých vlastních kolekcích. „Snažím se pracovat s jednoduchými střihy a liniemi. Nemám ráda složité zdobení, takže třeba flitrové šaty ode mě moje zákaznice rozhodně neuvidí," směje se.

Srdce Jihočeské televizeJihočeská televize připravuje charitativní akci s názvem Srdce Jihočeské televize. Letošní ročník nese podtitul Den pro autisty s jihočeskými návrháři. Do akce se zapojí celkem sedm jihočeských studií a módních tvůrců, kteří připravili sérii modelů. Ty bude možné zakoupit za speciální cenu. Výtěžek z veškerého prodeje totiž ve spolupráci
s Charitou České Budějovice získá spolek Autisté jihu. 
V březnu budou ve vysílání Jihočeské televize i na stránkách Deníku, který je mediálním partnerem akce, představeni jednotliví návrháři a studia. Modely jsou nyní k vidění v budějovickém IGY Centru. 2. dubna od 17 hodin v rámci Mezinárodního dne autismu si budou moci zájemci modely vyzkoušet a zakoupit.