Nový projekt zahájí v pondělí budějovická radnice. Na některé přechody u základních škol se postaví dobrovolníci, kteří se přihlásili na výzvu městské policie. Jsou ochotni pomáhat se zajištěním bezpečnosti přecházejících dětí.

Mezi 19 dobrovolníky bude také Milan Javůrek. Ze svých nových kolegů má za sebou možná nejvhodnější praxi. „Jsem bývalý policista. Nyní si užívám důchodu. Končil jsem u Policie České republiky před rokem a půl na obvodním oddělení České Budějovice v ulici 28. října," řekl včera Českobudějovickému deníku Milan Javůrek při přebírání výstroje a pověřovacího dokladu na radnici.

„Jsem zvyklý být 
v kontaktu s lidmi," jmenuje sympatický muž jeden z důvodů, proč se přihlásil na výzvu městské policie. „A také syn mě naočkoval. Říkal tati, furt jsi doma, přihlaš se. Bude to pro mě i zpestření důchodu," dodává Milan Javůrek a s úsměvem připojuje, že problémy mi bude činit snad jen ranní vstávání.

Spolu s kolegy prošel dopravním i zdravotnickým školením a další průpravou. Jeho příští pozicí bude sídliště Máj, přechod v ulici M. Chlajna. „Já tenhle přechod znám. Sloužil jsem tam nedaleko na obvodním oddělení 
ve Čtyráku. Bydlím na Máji 
a mám to natrénované. Volnou chůzí tam dojdu za deset minut," říká Milan Javůrek.

U zebry bude pomáhat dětem s dalším dobrovolníkem Jaroslavem Znojem.