Čím si na Silvestra připít?

Tradičně jsou u nás oslavy spojeny s půlnočním přípitkem českého a moravského sektu, ale jsou zde další produkty jako je španělská Cava, italské Prosseco a francouzský Cremant, králem je samozřejmě Champagne.

Jaký je mezi jednotlivými druhy nápojů rozdíl?

Šampaňské je šumivé víno vyrobené v oblasti Champagne metodou druhotného kvašení. Sekt je šumivé víno vyrobené prvotním nebo druhotným kvašením vína či moštu v jiných regionech než v Champagne. Perlivé víno má oproti šumivému vínu nižší tlak a většinou se nekvasí, pouze se při lahvování sytí oxidem uhličitým. Při volbě pití určeného k novoročnímu přípitku bychom měli dát, pokud možno, příležitost ušlechtilým bublinám, které své perlení získaly přímo v láhvi, tedy tak zvanou tradiční metodou. Určitě stojí za to rozloučit se s rokem kvalitním vínem.

Jak se o takovou lahev správně starat?

Láhev je nejlepší dát chladit s dostatečným předstihem, minimálně ráno tentýž den, kdy ho chceme konzumovat. Ideální teplota skladování je 3 – 5 stupňů Celsia. Pozor, nikdy nedávat láhev do mrazáku, víno by dostalo teplotní šok. Při otevírání láhve je důležitá teplota a šetrná manipulace, měli bychom držet láhev v poloze 45 stupňů, v jedné ruce držíme korek a druhou rukou točíme láhví a pomalu uvolňujeme korkovou zátku. Dáváme pozor, kam míříme otevíranou láhví.

V jakém skle alkohol podávat?

Pro konzumaci zvolíme sklenky tipu flétna, tím vynikne nejlépe perlení a aroma konzumovaného nápoje. Sklenku naplníme maximálně do poloviny.

Co pít na Silvestra obecně?

Vše záleží na chuti konzumenta a určitě i na podávání jednotlivých pokrmů. Nikdy nezapomeňte na dostatečné podávání vody, tím přispějeme k co nejmírnějším následkům konzumace alkoholu. Kdo potřebuje po Silvestru vstávat s čistou hlavou, může pít nealkoholická vína a sekty, která máme ve velkoobchodu Makro v nabídce.

Co byste k půlnočnímu přípitku doporučil fajnšmekrům?

Osobně bych doporučil šumivá vína z oblasti Champagne, která jsou proslulá svou vysokou kvalitou a nesmírnou delikátností chuti.