"Z nich nejteplejší byl Temelín, kde bylo 31,8 °C. Padl tak původní rekord z roku 2000, a to 31,2 °C," přiblížila pro Deník RNDr. Eva Plášilová z jihočeského předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu. "Nejtepleji ale bylo ve Strakonicích, 33,2 °C po 16. hodině. Tam ale rekord odolal. Je z roku 1943, kdy tam naměřili 36,1 °C."

Bouřky hlásí na sobotu hlavně na východě

Přes naše území k východu bude postupovat zvlněná studená fronta. V noci na sobotu bude v jižních Čechách skoro jasno až polojasno, nejnižší noční teploty klesnou na 18 až 15 °C.

V sobotu přes den předpověď hlásí polojasno až oblačno, přechodně až zataženo, postupně na většině území přeháňky nebo bouřky, které budou později večer ustávat. Teploty v sobotu mohou vystoupat na 27 až 30 °C, na horách v 1000 m n. m. bude kolem 23 °C.

Pro nejvýchodnější část Jihočeského kraje dokonce byla vyhlášena výstraha před bouřkami (od sobotní 12. do 22. hodiny), konkrétně na Jindřichohradecku. Očekává se tam ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 45 mm, kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h). "Zítra to budeme upřesňovat, je ještě možné, že výstrahu rozšíříme na celý kraj," dodala meteoroložka.